تماشا کنید: سیستم حفظ تعادل موتورسیکلت هوندا شما را شگفت زده می‌کند!

همه ما خوب میدانیم که وسایل نقلیه دوچرخ، نظیر موتورسیکلت و دوچرخه به دلیل بی حفاظ بودن بسیار دارای ضعف بوده و در مقایسه با اتومبیل‌ها از امنیت پایین تری برخوردار هستند. اما این تنها چالش یا در واقع تنها ایراد این وسایل نقلیه نیست؛ تعادل دومین چالش بزرگ پیش روی آنها‌ست. مشکلی که حالا توسط یکی از غول‌های خودروسازی جهان ، یعنی هوندا (Honda) حل شده است. بله سیستم حفظ تعادل موتورسیکلت هوندا موسوم به Riding Assist به خوبی از پس این چالش برآمده و مانع از افتادن موتورسیکلت می‌شود.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، حفظ تعادل موتورسیکلت زمانی که راننده به هر دلیلی قادر به انجام آن نباشد، یکی از بزرگترین مشکلات این گونه وسایل نقلیه است؛ خصوصا اگر با یک موتورسیکلت سنگین روبرو باشیم. البته این مشکل زمانی خودنمایی می‌کند که موتورسیکلت سرعت پایینی داشته و یا در حالت توقف باشد. اما به نظر می‌رسد که دیگر این مشکل را باید فراموش کنیم چرا که سیستم حفظ تعادل موتورسیکلت هوندا Riding Assist حتی زمانی که موتورسیکلت در حالت توقف کامل هم باشد تعادل آن را حفظ کرده و مانع از افتادن آن می‌شود.

دیدن ویدیوی زیر، درک بسیار بهتری را از این سیستم شگفت انگیز و نحوه عملکردن آن در موتورسیکلت ها به شما خواهد داد :خبری از ژیروسکوپ نیست؛ تکنولوژی سیستم حفظ تعادل موتورسیکلت هوندا ، توسط مهندسین این شرکت ابداع شده است

نکته بسیار جالب در سیستم حفظ تعادل موتورسیکلت هوندا این است که اثری از ژیروسکوپ در آن دیده نمی‌شود؛ به جای آن، هوندا از فناوری جدیدی تحت عنوان Uni-Cub استفاده کرده که توسط مهندسین همین شرکت ابداع شده است.

کمپانی ژاپنی هوندا این فناوری را در نمایشگاه CES امسال به معرض دید عموم گذاشته اما هیچ اشاره ای به زمان عرضه اولین موتورسیکلت ها با این تکنولوژی انقلابی نکرده است؛ هرچند که با توجه به اهمیت بالای این موضوع، به احتمال بسیار زیاد به زودی شاهد ورود موتورسیکلت های جدید هوندا با این سیستم به بازار خواهیم بود.سیستم حفظ تعادل جالب شرکت Honda برای موتورسیکلت…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش