محل نصب گلگیر

  1. محل نصب گلگیر خودرو

گلگیرها بسته به مدل خودرو‌ها در ابعاد و شکل‌های گوناگونی طراحی می‌شود. همه گلگیرها در عقب  و جلو و سمت راست و چپ به صورت قرینه و بعد از در خودرو قرار دارند.

گلگیرهای جلو و عقب خودرو در قسمت انتهایی به سپر خودرو متصل می‌شوند. به همین دلیل گلگیرها یکی از قطعاتی هستند که همواره و در تصادفات نه چندان شدید در معرض ضربه قرار دارند بنابراین جنس آنها مهم است و باید مستحکم باشند تا بتوانند در برابر ضربه‌های خارجی مقاومت کنند. این قطعات در پشت خود ضربه گیرهای ورقی محکمی دارند تا خودرو را در برابر ضربات وارد شده مصون نگه دارند.

اگر گلگیر خودرو در اثر ضربه آسیب دیده باشد به راحتی می‌توان آن را از بدنه خودرو جدا و تعویض کرد.

گلگیر چیست قیمت گلگیر پراید گلگیر پراید کجاست معرفی قطعات خودرو گلگیر پژو 206 گلگیر پژو 405 تعمیرکار آموزش تعمیر خودرو تعویض گلگیر پراید تعویض گلگیر 206

جنس گلگیرهای خودرو

بیشتر گلگیرهای خودرو از فلز ساخته می‌شوند تا عملکرد درستی از خود نشان دهند. اگر گلگیر خودرو معیوب و دچار زنگ زدگی شود باید آن را تعویض و گلگیری با جنس و کیفیت بهتر تهیه کنید چرا که پاشیدن سنگ ریزه و گل سبب تخریب رنگ بدنه خودرو می‌شود و ناگزیر می‌شوید که خودرو را رنگ کنید. بنابراین انتخاب قطعات کوچکی که می‌تواند از هزینه‌های زیاد جلوگیری کند کار بهتری است.

گلگیر چیست قیمت گلگیر پراید گلگیر پراید کجاست معرفی قطعات خودرو گلگیر پژو 206 گلگیر پژو 405 تعمیرکار آموزش تعمیر خودرو تعویض گلگیر پراید تعویض گلگیر 206

به یاد داشته باشید که گلگیرهای خودرو از قطعات نه چندان گران و با ارزشی هستند که به راحتی برای هر مدل خودرویی پیدا می‌شود. همچنین هنگام خرید خودرو دست دوم به گلگیر‌های آن توجه کنید چرا که یکی از دلایل تعویض گلگیر می‌تواند به دلیل ضربه و تصادف شدید باشد همچنین رنگ شدگی گلگیر نیز می‌تواند روی قیمت خودرو موثر باشد به همین دلیل هنگام کارشناسی خودرو این اجزا باید مورد بررسی قرار گیرند.

در پایان این نکته را به یاد داشته باشید که گلگیرها مانند محافظ خودرو عمل می‌کنند و معیوب بودن آنها می‌تواند سلامت خودرو را در معرض خطر قرار دهد.

باطری 

دنیای باتری

باتری

باطری ماشین

باطری خودرو 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش