دلیل استفاده از روکش فرمان چیست؟

فرمان خودرو بیشترین برخورد را با دستان راننده داشته و بسیار در خطر فرسایش و پوسته پوسته شدن است. متاسفانه استفاده از مواد اولیه بی کیفیت در خودرو و تغییر جنس قطعات خودرو ها سبب شده که فرمان خودروها به اندازه گذشته از کیفیت بالایی برخوردار نباشند. اکثر خودروسازان معتبر جهان برای فرمان و داشبورد از نوع خاصی پلاستیک فوم فشرده کمک می گیرند که حس بسیار خوبی را به راننده القا می کند اما متاسفانه خودروهای تولید داخل عموما از چنین فرمان هایی برخوردار نبوده و یک نوع پلاستیک خشک و سفت فرمان خودروهای داخلی را تشکیل می دهد.

طبیعی است که در این حالت بسیاری از رانندگان برای محافظت از فرمان و حتی گاها دست های خود اقدام به پوشاندن فرمان توسط روکش کنند. در واقع محافظ و روکش فرمان به خصوص انواع مختلف چرمی به سادگی از این قطعه خودرو محافظت کرده و از لیز خوردن دستتان راننده بر روی فرمان جلوگیری می‌کند.

روکش فرمان

در مناطق گرم و مرطوب روکش های فرمان به کمک راننده ها آمده و از لیز خوردن دستان آن ها به خصوص در مسافت های طولانی جلوگیری می کنند. به علاوه روکش ها علاوه بر افزایش جذابیت ظاهری خودرو، در نظافت و تمیز نگه داشتن فرمان نیز تاثیر گذار اند. روکش های چرمی احتیاج به دوخت داشته و با توجه به سلیقه خریدار دور فرمان قرار دوخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان و ثبت سفارش